" "

PERAKENDE REHBERİ

Postacının vedası

Postacının vedası.

Artık ne beklediğimiz önemli değil.  Önemli olan ne ile karşılaşacağımız. Sürprizlerle yaşar olduk. Böyle bir ülke işte, bedelini ödeyecek biz olmasak eğlenceli bile sayılır. Algımız değişti, görgümüz değişti. Ne söylemek istediğimizi anlatabildik, ne de söyleneni anlayabildik.

Bir hikaye yazacağım size, postacının akıbeti olsun adı. Aymazlığın bir artısı var mı bilmem ama meraklısı çok.

Uzun zamandır aynı bölgede çalışan postacı son iş gününde, gene her zaman ki sıra ile evlerin kapısını çalıyor, postaları veriyor ve vedalaşıyor…

Birinci evdekiler ona bir olta takımı hediye ediyor ve emekliliğin tadını çıkarmasını diliyorlar.

İkinci evdekiler bir kamp çadırı hediye ediyorlar ve aynı dileklerde bulunuyorlar.

Üçüncü evin kapısını sarışın bir kadın açıyor, postacıyı içeriye buyur ediyor, üst kata yatak odasına çıkarıyor, bir güzel sevişiyorlar.

Postacı şaşkın bir vaziyette ‘’hanımefendi, uzun zamandır bu kadar mükemmel bir sex yapmamıştım. Çok teşekkür ederim. Kahvaltı da şahaneydi, ellerinize sağlık. Hepsi tamam da bu 1 dolar neyin nesi bunu anlamadım’’ dediğinde,

Sarışının cevabı ‘’dün gece kocam ile otururken bu gün sizin son gününüz olduğunu, emekli olacağınızı söyledim. Ne yapsak ne hediye etsek diye sordum, kocam da ‘’1 dolar ver siktir gitsin’’ dedi.  Ama kahvaltı benim fikrimdi’’ olmuş.

Kalın sağlıcakla.

 

Yücel Muhtar KAZAZ

27.10.2017

BÜLTEN ABONELİĞİ