" "

PERAKENDE REHBERİ

Müjde

05.11.2019

Yücel Muhtar KAZAZ

Müjde!

Bankadan kredi kullananınız var mı, diyeceğim komik olacak. O zaman size bir haber vereyim. Şu ana kadar bir bankada şahit oldum, gerisi gelecek demektir.  

Bundan sonra 300,00 TL. den,  30.000,00 TL. ye kadar “Periyodik Hizmet Bedeli” adı altında dört ayda bir ÇÖKME operasyonuna maruz kalacaksınız. ÇÖKME diyorum, çünkü birincisi rızan dışında alınan bir para, ikincisi önceden aleni olarak bildirim yapılmamış bir uygulama. Eğer “kredimi kapatıyorum” dersen yine aynı keyfiyet ile borç rakamının %5 i kadar ceza ödeyeceksin.

Uygulamayı başlatan bu üç harfli banka sistemi oturtursa (ki hiç şüphem yok, koyun gibi bir milletiz biz Elhamdülillah) diğer bankalarda onu takip edecek. Bir zaman sonrada alışacağız.

Hadi, Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Odalar, diğer STK lar seyir mi edeceksiniz?

İnanın seyir edecekler. Çünkü sizin seçtiklerinize geçerken bir uğrayın, lacivert takım elbise, kırmızı kravat, yakışmış değil mi? Eee bunlar otobüs şoförü olmak için giyinip kuşanmadılar değil mi? Onların başka beklentileri var. Başka işlerin peşindeler.

Bunun neresi Müjde diyorsunuz, müjde dedim de bari heyecan olsun. Benimkisi de umut işte, bu olmadı ahanda bunda uyanır artık bu millet diye bekleyip duruyorum. Bir musibet bin nasihate bedeldir derdi eskiler.

 

Hadi size kolay gelsin.

05.11.2019

 

 

Perakende ile ilgili en güncel makaleleri KAPAZAR 'dan takip edebilirsiniz.

BÜLTEN ABONELİĞİ