" "

PERAKENDE REHBERİ

Şu marketler bitmeden seçimler bitse

07.02.2019

Yücel Muhtar KAZAZ

Şu marketler bitmeden seçimler bitse,

Herkesin bir yoğurt yiyişi var eyvallah, Cumhurbaşkanı’nın da tarzı bu. Çatışma siyaseti ve hakkını vermek gerekirse de bu işi çok iyi yapıyor. Mazlumu oynayıp oyundan galip çıkınca karizmasını parıldadıkça gürlüyor, racon kesiyor.

Elhamdülillah artık muhalefet denen bir şey yok. Ne vesayet, ne siyasi parti, ne oda, ne baro, ne dernek, ne sendika, ne dolar lobisi, ne dış güçler ve de ne medya eee, bunlar olmayınca Cumhurbaşkanı kimin üzerinden siyaset yapacak? Kala kala elde soğan lobisi ve Marketçi iş birlikçileri.

Aranan kan marketçilerde bulundu. Fırsatçı, vatan hainleri, dış güçlerin maşası soğan lobisinin işbirlikçisi, haydaaa.

Şurada iki aydan az bir zaman var seçime, dayanın. Bu iyi niyetli bakış açısı. 

Ya madalyonun diğer yüzünde ne var?

Şimdi Tanzim Satış Mağazası furyası başlayacak. Eğer TANSAŞ’ ı kopyalarsa, ki kötü örneğe emsal olacak en iyi seçenektir.  Şehir Merkezlerinde Devlete, Belediyeye ait ne kadar kupon arsa varsa, yeşil alan, park, otopark, koru  ne varsa “Tanzim Satış Mağazası” adı altında imara açılıp yapılanmasında hiçbir engel tanınmayacaktır.

Örnek mi, İzmir Büyük Şehir Belediyesi (İBB) marifeti ile yapılanmış, İzmir’ de istemediğiniz kadar bu örnekten var. Hadi buraya kadar su kaldırır. Kamu yararı, enflasyonla mücadele der geçiştirirler, bizim de kanımıza dokunmaz. Peki sonra bir özelleştirme furyası ile bütün bu yapı, en kibar ifade ile özelleştirme adı altında birilerine satılırsa(!) mümkün mü, mümkün.  Çünkü İBB Tansaş’ tan çekildi. Tansaş ticaretten çekildi ama Şirinyer parkından Migros çekilmedi.  

Şeytan işte gidip gelip kulağıma “şehrin kupon arazileri gidiyor” deyip duruyor, şeytan işte.

 

Kalın sağlıcakla.

 

Yücel Muhtar KAZAZ

07.02.2019

 

    

 

 

 

 

Perakende ile ilgili en güncel makaleleri KAPAZAR 'dan takip edebilirsiniz.

BÜLTEN ABONELİĞİ